Všeobecné informácie Ako postupovať pri zápise Tlačivá na stiahnutie

aktualizácia 7.2. 2024

ZÁPIS do 1. ročníka

na školský rok 2024/2025

sa koná za osobnej prítomnosti detí a ich zákonných zástupcov

3. apríla 2024

v budove základnej školy.

Zápisu sa spolu s dieťaťom zúčastnia OBAJA zákonní zástupcovia. Na kontrolu údajov, poskytnutých škole v elektronickej prihláške, je nutné predložiť preukaz totožnosti oboch zákonných zástupcov.

Najneskôr do 22. marca 2024 je nutné

poslať elektronickú prihlášku so všetkými prílohami.

Dôsledne si prečítajte informácie o tom ako postupovať pri zápise -  nájdete TU .

Ak sa z objektívnych príčin (ochorenie, hospitalizácia)  nemôžete  zúčastniť zápisu v danom termíne, čo najskôr kontaktujte vedenie školy.

Za objektívnu príčinu neúčasti na zápise sa nepovažuje rodinná dovolenka.

Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť.

Zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť svoje dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole (ďalej len „zápis“).

Žiak plní povinnú školskú dochádzku v základnej škole v školskom obvode, v ktorom má trvalý pobyt (ďalej len „spádová škola“), ak pre neho zákonný zástupca nevyberie inú základnú školu. Žiak môže plniť povinnú školskú dochádzku v inej ako spádovej škole, ak ho riaditeľ tejto školy prijme na základné vzdelávanie.

• Základná škola s materskou školou vo Voderadoch
    Školská ulica 163/9, 919 42