Školský klub

Školský rok 2023/2024

Prihláška do ŠKD TU:

prihlaska_SKD_23_24.pdf

Číslo účtu na platenie poplatku za ŠKD:

SK94 5600 0000 0011 1466 4002

V zmysle Dodatoku č. 3 k VZN Obce Voderady č. 4-2022 o určení výšky finančných príspevkov na čiastočnú úhradu nákladov na výchovu a vzdelanie a nákladov spojených so stravovaním v školách a školských zariadeniach, ktorých zriaďovateľom je Obec Voderady sú poplatky v ŠKD od 1.9. 2023 nasledovné:

Poobedný klub  100 € / polrok

Ranný klub 35 € / polrok

Poplatok  je treba uhradiť za I. polrok najneskôr do 15. 9. 2023  a za II. polrok do 15.1. 2024.

Prevádzka poobedného klubu je od 11,15 hod.  - 16,30 hod.

Prevádzka ranného klubu je od 6,30 hod. - 7,20 hod.

Pravidlá v školskom klube

Ranný klub

Ranný klub bude v činnosti  od 6,30 hod. do začiatku vyučovania. Ranný klub môžu navštevovať všetky deti od 1. - 5. ročník, vo výnimočných prípadoch a pri nenaplnení oddelení,  aj žiaci 6. až  9. ročníka.

Žiak  prihlásený do ranného klubu môže prísť do klubu   v čase od 6,30 hod. - 7,00 hod.  Rodič odovdzá svoje dieťa vo vestibule školy vrátničke, ktorá ho odvedie do určenej triedy, kde je po celý čas pod dozorom vychovávateľky. Rodič nevstupuje do budovy školy.

Pred príchodom do klubu sa žiak prezuje, odloží veci do skrinky a tašku si zoberie do klubu.

V klube sa môže žiak naraňajkovať, venovať sa voľnej záujmovej činnosti, prípadne príprave na vyučovanie.

Žiaci, ktorí nie sú prihlásení do ranného klubu sa združujú pred budovou školy alebo vo vestibule školy. Do tried vstupujú až o 7,15 hod. a to z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti a ochrany zdravia.

Poobedný klub

Poobedný klub začína žiakovi  po skončení vyučovania . Ihneď po vyučovaní preberá žiaka  vychovávateľka. Do jednotlivých oddelení sa žiaci rozdeľujú až o 13,30 hod., po naobedovaní všetkých žiakov ŠKD. Od 13,30 hod. do 16,30 hod. zostávajú žiaci v určenej triede alebo na školskom dvore so svojou vychovávateľkou.

Svoje dieťa si zo  školského klubu môžete vyzdvihnúť  kedykoľvek,  počas činnosti.

Pri príchode pre svoje dieťa je potrebné:

• zazvoniť pri hlavnom vchode, kde sa vám ozve vrátnička,
  • vrátničke je nutné nahlásiť meno dieťaťa a meno vychovávateľky,
  • vrátnička vám následne pôjde dieťa do školského klubu vyzdvihnúť, dozrie na prezlečenie a vyvedie vám dieťa pred vchod,
  • dieťa čakajte pri škole  tak, aby vás videlo (veľa rodičov čaká v aute a dieťa nevie kam má ísť),
  • nevstupujte do priestorov školy, ani na školský dvor.

Ak sa budú deti nachádzať na školskom dvore, buďte trpezliví, trvá to nejaký čas, lež vrátnička dieťa privedie.

Ak potrebujete výnimočne zobrať svoje dieťa domov ihneď po obedečakajte ho pred jedálňouNezabudnite vopred zavolať vychovávateľke, aby zabezpečila, že si dieťa zoberie do jedálne tašku a všetky veci. V tomto prípade nemusíte zvoniť pri hlavnom vchode.

Všetky školské kluby  majú svoje  telefónne čísla, na ktoré môžete volať. Ak čokoľvek budete potrebovať od vychovávateliek, volajte im vždy len na tieto čísla, nie na súkromné. Aj v prípade zastupovania niektorej z vychovávateliek sa vždy na tieto čísla dovoláte.

PROSÍME, na tieto čísla neposielajte SMS správy! V prípade potreby,  VOLAJTE!

ŠKD I. Jana Hussein                             0910 28 05 48

ŠKD II. Dagmar Dubovská                    0911 07 30 10

ŠKD VI.  Žaneta Kristová                       0911 03 50 10

ŠKD IV. Gabriela Hrivňáková                0911 16 40 10

ŠKD III.  Martina Gergošová                  0911 12 60 10

ŠKD V.  Dominika Lepišová                  0910 582 406

Žiak, ktorý počas činnosti ŠKD odchádza do základnej umeleckej školy, sa už do školského klubu  nevracia.

• Základná škola s materskou školou vo Voderadoch
    Školská ulica 163/9, 919 42